loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Opera Lwowska

Lwowski Narodowy Akademicki teatr opery i baletu imienia Salomei Kruszelnyckiej (Opera Lwowska) - to twórczy zespół z ogromnymi osiągnięciami, każdy uczestnik którego troszczy się o zachowaniu scenicznego życia ukraińskiej baletniczej i operowej klasyki. Wspólnym celem w teatrze połączono ponad 500 osób, które są rozdzielone na zespoły i cechy (orkiestra symfoniczna, soliści opery, chór, trupa baletnicza). Rozmieszczony teatr na prospekcie Wolności, 28. Budownictwo teatru rozpoczęło się w 1897 roku, według projektu znanego europejskiego architekta Zygmunta Gorgolewskiego. Otworzył się Wielki teatr miejski 1900 roku operą dramatyczno - liryczną W. Żeleńskiego "Janyk", czołową partię w której śpiewał Aleksander Myszuga. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz teatru bogato ozdobiony. Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia. Z przyłączeniem Zachodniej Ukrainy w skład Związku Radzieckiego teatr był przemianowany na Lwowski państwowy teatr opery i baletu. W 2000 roku teatr obchodził swoje 100 rocznicę. Jubilata witały teatry USA, Izraelu, Japonii, Niemiec, Austrii i wielu innych krajów. W tym roku na jego scenie występowali najwybitniejsi artyści współczesności. W 2005 roku, ze względu na ważniejsze osiągnięcia zespołu teatralnego, wysoki poziom chóru, solistów i orkiestry, teatru był nadany status Narodowego.

Блок після новини

Festiwal «Etnowyr» w Lwowie

Celem festiwalu "Etnowyr" jest podniesienie kulturalnej spuścizny Ukrainy i zapoznania się z kulturą innych krajów i narodów.

Pomnik Czornowołu
Pomnik Czornowołu w Lwowie

Pomnik "wiecznemu opozycjoniście" - robota rzeźbiarza Iwana Samotosa i architekta Wasyla Kamenszczyka. Otwarty 28 grudnia 2002 roku na placu przed Lwowską Radą Obwodową. "My, Ukraińcy, byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy wolni"! - właśnie te słowa Wiaczesława Czornowoła są wybite na podstawie jego pomnika. Przecież akurat takie było życiowe credo wielkiego Ukraińca.

Wysoki Zamek
Wysoki Zamek w Lwowie

Park "Wysoki zamek" był założony w 1835 roku. Na górnym tarasie parku znajduje się sztuczny kurhan z przeglądowym placykiem (wysokość 413 nad poziomem morza), nasypanym w latach 1869-1900 polską gromadą miasta dla uczczenia 300-lecia Unii Lubelskiej. Tamże znajdują się reszty ściany zamku, zbudowanego polskimi królami, z którego później był wzięty materiał dla budownictwa kurhanu dla uczczenia unii.

W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne