loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Opera Lwowska

Lwowski Narodowy Akademicki teatr opery i baletu imienia Salomei Kruszelnyckiej (Opera Lwowska) - to twórczy zespół z ogromnymi osiągnięciami, każdy uczestnik którego troszczy się o zachowaniu scenicznego życia ukraińskiej baletniczej i operowej klasyki. Wspólnym celem w teatrze połączono ponad 500 osób, które są rozdzielone na zespoły i cechy (orkiestra symfoniczna, soliści opery, chór, trupa baletnicza). Rozmieszczony teatr na prospekcie Wolności, 28. Budownictwo teatru rozpoczęło się w 1897 roku, według projektu znanego europejskiego architekta Zygmunta Gorgolewskiego. Otworzył się Wielki teatr miejski 1900 roku operą dramatyczno - liryczną W. Żeleńskiego "Janyk", czołową partię w której śpiewał Aleksander Myszuga. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz teatru bogato ozdobiony. Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia. Z przyłączeniem Zachodniej Ukrainy w skład Związku Radzieckiego teatr był przemianowany na Lwowski państwowy teatr opery i baletu. W 2000 roku teatr obchodził swoje 100 rocznicę. Jubilata witały teatry USA, Izraelu, Japonii, Niemiec, Austrii i wielu innych krajów. W tym roku na jego scenie występowali najwybitniejsi artyści współczesności. W 2005 roku, ze względu na ważniejsze osiągnięcia zespołu teatralnego, wysoki poziom chóru, solistów i orkiestry, teatru był nadany status Narodowego.

Блок після новини

Podziemie kościoła
Podziemie kościoła w Lwowie

Freski, barokowe kute drzwi, kamienny rzeźbiony sarkofag, resztki książęcych murów, zjawa czarnego zakonnika...i nowe ekskluzywne utwory lwowskich artystów. Z pomocą aktorów powędrujecie w podróż do ubiegłych stuleć. Zwiedzający potrafią poznać nie tylko życie oddzielnego orderu, ale i całego miasta. Sceniczne działanie nie tylko stwarza historyczną atmosferę, ono pozwala "pobawić" się i pożartować, nawlekając obok historycznych faktów ciekawe przekazy i legendy. Właśnie te legendy pomogą wam odczuć prawdziwy "smak miasta".

Święto Czekolady w Lwowie

Każdego dnia święcie towarzyszyły występy kwartetów klasycznych.

Zamek w Olesku w Lwowie

Na dzień dzisiejszy zamek jest działem Lwowskiej galerii sztuk i składa się z dwóch dwopiętrowych pół owalnych korpusów i zamkowego podwórza.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

To wydarzenie łączą z imieniem znanego ukraińskiego uczonego Ilariona Swiencyckiego, który jeszcze w 30-х latach ubiegłego stulecia zaczął tworzyć muzeum wsi.