loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Muzeum browarnictwa

Pierwsze w Ukrainie Muzeum browarnictwa było otwarte w Lwowie 14 października 2005 roku z okazji 290-lecia powstania najstarszego browaru Lwowa. Muzeum to mieści się w piwnicy lwowskiego browaru, który znajduje się przy ulicy Klepariwskiej, 18. W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety. Fascynują zwiedzających kolekcji piwnych beczek, dawne piwne butelki z firmowymi markami wytłoczonymi na szkle, prastare piwne kubki z różnych krajów europejskich i księgi receptur ХІХ stulecia. Zwiedzający Muzeum browarnictwa mają możliwość obejrzeć film o "Lwowskim browarze" i odwiedzić salę degustacyjną, w której można spróbować najlepsze gatunki "Lwowskiego" piwa i ocenić smakowe właściwości tego legendarnego napoju. W muzeum również działa sklep pamiątek, gdzie życzący mogą nabyć sobie coś na wspomnienie o Lwowskim browarze. Lwowski browar - to najstarszy producent piwa w Ukrainie. Odwiedziwszy lwowskie muzeum browarnictwa, można dotknąć do jej sławnej przeszłości, a także spróbować nieprześcigniony chmielny napój, który tu wyrabiali jeszcze w 1715 roku.

Блок після новини

Pomnik Czornowołu
Pomnik Czornowołu w Lwowie

Pomnik "wiecznemu opozycjoniście" - robota rzeźbiarza Iwana Samotosa i architekta Wasyla Kamenszczyka. Otwarty 28 grudnia 2002 roku na placu przed Lwowską Radą Obwodową. "My, Ukraińcy, byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy wolni"! - właśnie te słowa Wiaczesława Czornowoła są wybite na podstawie jego pomnika. Przecież akurat takie było życiowe credo wielkiego Ukraińca.

Katedra Łacińska
Katedra Łacińska w Lwowie

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była założony 1360 roku za planem architekta Piotra Sztechera. Pierwszy kamień w fundament kościoła założył sam polski król Kazimierz Wielki. Dzisiejszy kościół jednoczy w sobie elementy gotyku, baroku. Przy kościole 8 kaplic, jedna z których - kaplica Kampianów – najwybitniejszy zabytek budownictwa renesansowego w Lwowie.

Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.