loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Muzeum browarnictwa

Pierwsze w Ukrainie Muzeum browarnictwa było otwarte w Lwowie 14 października 2005 roku z okazji 290-lecia powstania najstarszego browaru Lwowa. Muzeum to mieści się w piwnicy lwowskiego browaru, który znajduje się przy ulicy Klepariwskiej, 18. W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety. Fascynują zwiedzających kolekcji piwnych beczek, dawne piwne butelki z firmowymi markami wytłoczonymi na szkle, prastare piwne kubki z różnych krajów europejskich i księgi receptur ХІХ stulecia. Zwiedzający Muzeum browarnictwa mają możliwość obejrzeć film o "Lwowskim browarze" i odwiedzić salę degustacyjną, w której można spróbować najlepsze gatunki "Lwowskiego" piwa i ocenić smakowe właściwości tego legendarnego napoju. W muzeum również działa sklep pamiątek, gdzie życzący mogą nabyć sobie coś na wspomnienie o Lwowskim browarze. Lwowski browar - to najstarszy producent piwa w Ukrainie. Odwiedziwszy lwowskie muzeum browarnictwa, można dotknąć do jej sławnej przeszłości, a także spróbować nieprześcigniony chmielny napój, który tu wyrabiali jeszcze w 1715 roku.

Блок після новини

Zamek w Olesku w Lwowie

Na dzień dzisiejszy zamek jest działem Lwowskiej galerii sztuk i składa się z dwóch dwopiętrowych pół owalnych korpusów i zamkowego podwórza.

Dzień Batiara w Lwowie

Batiarzy oddawali przewagę wesołej i energicznej muzyce, pod którą można było do woli natańczyć się i naspiewać się w hałaśliwej knajpie.

Pomnik D.Halickiemu
Pomnik D.Halickiemu w Lwowie

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne