loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Muzeum browarnictwa

Pierwsze w Ukrainie Muzeum browarnictwa było otwarte w Lwowie 14 października 2005 roku z okazji 290-lecia powstania najstarszego browaru Lwowa. Muzeum to mieści się w piwnicy lwowskiego browaru, który znajduje się przy ulicy Klepariwskiej, 18. W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety. Fascynują zwiedzających kolekcji piwnych beczek, dawne piwne butelki z firmowymi markami wytłoczonymi na szkle, prastare piwne kubki z różnych krajów europejskich i księgi receptur ХІХ stulecia. Zwiedzający Muzeum browarnictwa mają możliwość obejrzeć film o "Lwowskim browarze" i odwiedzić salę degustacyjną, w której można spróbować najlepsze gatunki "Lwowskiego" piwa i ocenić smakowe właściwości tego legendarnego napoju. W muzeum również działa sklep pamiątek, gdzie życzący mogą nabyć sobie coś na wspomnienie o Lwowskim browarze. Lwowski browar - to najstarszy producent piwa w Ukrainie. Odwiedziwszy lwowskie muzeum browarnictwa, można dotknąć do jej sławnej przeszłości, a także spróbować nieprześcigniony chmielny napój, który tu wyrabiali jeszcze w 1715 roku.

Блок після новини

Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Włoskie Podwórko
Włoskie Podwórko w Lwowie

Włoskie podwórko jest prawdziwą ozdobą centralnej częścią miasta. Jedyna w Ukrainie unikalna trzywarstwowa renesansowa arkada-loggia, rozmieszczona w podwórze pałacu Lubomyrskich, zbudowanego w 1580 r. architektami Piotrem Barbonom i Pawłem Rzymianinem dla greckiego kupca Konstanty Korniakta. Dziś w pałacu znajduje się ekspozycja, wystawowe i służbowe pomieszczenia Lwowskiego muzeum historycznego.

Pomnik Stepana Bandery
Pomnik Stepana Bandery w Lwowie

Oficjalnie pomnik otwarto 13 października 2007 do dnia Pokrowy, i był poświęcony rocznicy Ukraińskiej Powstańczej Armii, ponieważ 14 października 1942 jest datą założenia UPA. Według zamiaru rzeźbiarza Mykoły Posikiry i architekta Mychajła Fedyka, pomnik powinien składać się z figury Stepana Bandery do pełnego wzrostu wysokością 7 metrów i steli państwowości ukraińskiej - 30-metrowego triumfalnego łuku na czterech kolumnach.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.