loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Gdzie schodzić - Muzeum broni "Arsenał"

Muzeum broni "Arsenał" jest filią Lwowskiego muzeum historycznego. Znajduje się on przy ulicy Pidwalnej, 5. Otworzył się ten w muzeum 1981 roku w Miejskim arsenale Lwowa, które został odrestaurowany . Miejski arsenał - to jedno z zabudowań obronnego typu, które zachowało się do dziś. W 1430 roku na że tym miejscu była zbudowana niewielka rusznikarnia, którą w 1554 roku rozebrali i na przestrzeni 1555-1556 lat zbudowały nową, jednak w 1571 roku ona prawie w całości była zniszczona pożarem. Budowa, w której na dzień dzisiejszy funkcjonuje muzeum broni, była zbudowana w ciągu 1574-1575 lat na koszty miasta. Arsenal miejski został zbudowany z kamiennych bloków z okienkami-strzelnicami. Z czasem tu otworzyły jedyne w Ukrainie muzeum broni. Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia. Najszerzej jest przedstawiona broń zimna - szable, noże, siekiery, miecze, buławy, kindżały, piernacze, halabardy, stemple, szable i inne. Reprezentują wszystkie typy mieczy średniowiecznych - dwuręczne, strefowe, półtoraręczne. Brzeszczoty wielu z nich oznaczone symbolicznymi znakami, napisami. Szczególnej uwagi zasługuje półtoraręczny miecz XIV w., uchwyt którego jest okolony krzyżem mosiężnym - znakiem Krzyżackiego orderu. Dwuręczne miecze XVI st., porażają swoimi rozmiarami, w swój czas ich wykorzystywali przy obronie twierdz. Wytworną dekoracją wyodrębniają się kindżały i noże narodów arabskich Wschodu i Kaukazu. W muzeum przedstawiona broń więcej niż z 30 państw świata. Arsenał jest muzeum unikalnym, któremu nie ma analogów na całym terytorium Ukrainy.

Блок після новини

Święto Pampucha w Lwowie

Tu można nie tylko zapoznać się с historią pochodzenia i tradycjami wypiekania takiego dania bożonarodzeniowego, jak pampuchy, ale i pięknie przeprowadzić czas i wygrać tradycyjne nagrody.

Dzień Batiara w Lwowie

Batiarzy oddawali przewagę wesołej i energicznej muzyce, pod którą można było do woli natańczyć się i naspiewać się w hałaśliwej knajpie.

Zamek Swirz w Lwowie

Swirz od dawna słynie swoim malowniczym i bardzo romantycznym zamkiem. Zbudowany był ten zamek w 1482 roku i zawdzięcza swoim pojawieniem rodu Swirzkich.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.