loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Warto zwiedzać - Festiwal «Alfa Jazz Fest»

Festiwal  «Alfa Jazz Fest»

W Ukrainie 2011 roku był zaczęty nowy Międzynarodowy festiwal jazzowy "Alfa Jazz Fest", przeprowadzał się on w Lwowie z 3 po 5 czerwca. Od teraz lato festiwalowe Europy będzie zaczynało się pod otwartym lwowskim niebem Alfa Jazz Fest. To wydarzenie zgromadziło wszyscych melomanów jazzowych z Ukrainy i wielu gości z innych krajów. Najważniejszymi wydarzeniami muzycznymi tego festiwalu były koncerty, które odbywały się na trzech scenach Lwowa : w parku kultury im. B. Chmielnickiego, na ul.Wałowej i placu Rynek. W ogóle w festiwalu wzięli udział więcej 100 muzyków z Ukrainy, USA, Biłorusi, Brazylii i Rosji. Więcej 20 000 turystów przybyło do Lwowa, żeby rozkoszować się występami niezaprzeczonych gwiazd jazzu. Występy, które zaczynały się w dzień, zachwytywały gości festiwalu do głębokiej nocy. Program był zbudowany w taki sposób, że koneserzy jazzu mieli możliwość posłuchać wszystkich muzyków, rozkoszując się powolnymi przechadzkami świetnymi ulicami kulturalnej stolicy Ukrainy. Festiwalowi Alfa Jazz Fest udało się nie tylko zebrać lepszych muzyków jazzowych z całego świata, ale i podarować Lwowowi kilka świetnych dni w lepszych tradycjach muzyki europejskiej.

Блок після новини

Pomnik Mickiewiczowi
Pomnik Mickiewiczowi w Lwowie

Pomnik znanemu polskiemu poecie Mickiewiczowi był zbudowany w 1904 roku. na koszty Sejmu Galicyjskiego i obywateli miasta. Na odkrycie pomnika przyjechał z Paryża syn poety Władysław. O dwunastej godzinie zaczęła się potężna demonstracja przed kolumną, cokół której tonął w morze kwiatów. Potem była wydrukowana "Ilustrowana pamiątką odkrycia pomnika Adamowi Mickiewiczowi w Lwowie 30 października 1904 roku".

Święto kawy "Na kawę do Lwowa"

Tradycyjnie na święcie kawy przeprowadza się głosowanie za najlepszą kawiarnię Lwowa.

Festiwal Flugery Lwowa

Dzięki festiwalowi "Flugery Lwowa" wszyscy życzące mają możliwość pobyć w prawdziwym Lwowie.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.