loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Wycieczki piesze po Lwowie - Siedem cudów Lwowa

Siedem cudów Lwowa
Bee Travel poleca

Ostatnio coraz częściej nam proponują spisy różnych cudów : cudów świata, Europy, konkretnego kraju, flory i fauny. Lwowianie uważają cudem całe swoje miasto, lecz są szczególne zabytki, które pojawiły się i stanęły odgrywać ważną rolę w życiu miasta jeszcze w czasach średniowiecza, w XVIII i XIX wiekach.

Ponieważ te pomniki historii i architektury są ciekawe ludziom i do dzisiaj, oferujemy wycieczkę "Siedem cudów Lwowa", która pozwoli Państwu przekonać się w majestacie tych arcydzieł. Różni historycy i historycy sztuki nie zawsze odnoszą do tego spisu jedne i te same zabytki, lecz co do niektórych zabudowań oni są jednej opinii.

Właśnie te unikalne zabytki będą przedstawione Państwa uwadze. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, który stał się wizytówką miasta. Sobór św. Jura, zbudowany pod przewodnictwem Jana Pinzela. Kościół Dominikanów z najpiękniejszą w Ukrainie dzwonnicą - wieżą Korniakta. Kompleks kościoła Bernardynów z kaplicą św. Jana z Dukli, który, jak głosi legenda, zabezpiecza Lwów od kul wroga. Dom uczonych z jego przepięknym fasadem i wewnętrznymi dekoracjami, w jakiem zostały zdjęte  mnóstwo filmów we wnętrzu domu. Czasami do tego spisu odnoszą również Kaplicę Boimów, Pałac Potockich, Lwowską Galerię Sztuki, Katedrę Ormiańską.

You may be intrested in applets:
Wycieczkowe tury
Piesze tury
Indywidualne tury
Grupowe tury
Kazdego piatku
Korporacyjne wyjazdy
1 dzień

Блок після новини