loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Autobusowe tury do Lwowa - Zachodnia Ukraina i jej zamki

1 dzień

Spotkanie grupy przedstawicielem kompanii. Rozpoczyna się wycieczka z nabardziej zachodniego obwodu Ukrainy - Zakarpacia. Najpierw zapoznamy się z przepiękną stolicą tego kraju - Użhorodem i oczywiście z Użhorodzkim zamkiem - arcydziełem romańskiego stylu architektonicznego. W pomieszczeniu zamku znajdują się kilka muzeów: muzeum przyrody, muzeum muzycznych instrumentów i muzeum odzieży Zakarpacia. W 30 salach zamku znajdują się więcej niż 100 tys. eksponatów.

2 dzień

Dziś na Państwo czekają jeszcze dwie zakarpackie twierdze. Najpierw drogą do Mukaczewa odwiedzimy świetne osiedle Średnie gdzie każdy potrafi spróbować  różne gatunki win. Również Państwo spróbują wino "Serednianskie" - to wino ma cienki smak i aromat, z lekkim odcieniem cytrusowym. Pierwszy zamek który nie możemy zostawić bez uwagi – to oczywiście czarujący zamek "Palanok" który jest rozmieszczony na górze wulkanicznego pochodzenia wysokością 68 m., zajmuje plac około 14 tys. m2. I składa się z trzech części I zamieszczony na trzech tarasach. Cały zamek i każda jego część jest otoczony kamiennymi mocnymi ścianami 3-3,5 m. długością, suchymi rowami głębią 10-12 m., przez które były przewrócone drewniane, kiedyś dźwigowe, mosty. Po przeglądzie zamku "Palanok" zostawiamy Zakarpacie, lecz drogą jeszcze jedno niewielkie zatrzymanie się koło przytulnego myśliwskiego zamku Szenborna, który znajduje się w Czynadijewo i jest w swoim rodzaju dziełem sztuki tego czasu, kiedy on był zbudowany. Drogą do Lwowa przez Przełęcz Werecką Państwo potrafią rozkoszować się świetnymi krajobrazami Karpacki gór. Zakwarterowanie w hotelu.

 

 

3 dzień

Znajomość z Lwowem Państwo zaczną też z Zamkowej góry. Lwowski Wysoki Zamek jest znany wielu, lecz niestety od samego zamku pozostał tylko kawałek ściany. Z tarasu widokowego Państwo będą mieli możliwość zobaczyć Lwów z wysokości i rozkoszować się krajobrazami które otwierają się. Po panoramie miasta wędrówka do średniowiecznego Lwowa. Piesza wycieczka dawnymi uliczkami Lwowa. Państwo zobaczą dawne świątynie i muzea miasta, potrafią usłyszeć historie rozmaitych lwowskich domów i zabudowań sakralnych, a także odczuć niezapomnianą romantykę miasta. Po południu czas wolny żeby Państwo potrafili trochę odpocząć i w pełnej mierze cieszyć się pięknością obwodu Lwowskiego i odwiedzić słynne knajpy miasta.

Zakwarterowanie w hotelu. Nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu powędrujecie na wschód od miasta, żeby obejrzeć słynne zamki obwodu Lwowskiego które są bardziej znane jak «Złota podkowa obwodu Lwowskiego».

Wyjazd do Zamku w Złoczowie - wycieczka po zamku. Był zbudowany w 1630-ch latach. jak cytadela z bastionami, zamek w wiekach  XVII - XVIII  należał Sobieskim i Radziwiłłom. Na podwórzu zamku jest rozmieszczony Duży pałac i Chiński Pałac.Państwo poczują się rycerzem średniowiecza i przeprowadzą niezapomniany dzień w niepowtarzalnej piękności zamków.

Wyjazd do Zamku w Podhorcach - unikalnego pomnika architektury Późnego Renesansu(1635-1640 lata.), który należał magnateriom Żeżuwskim. Do zamkowego ansamblu wchodzą – pałac, otoczony rowem, kościół w stylu baroku (1752-1766 lata), brama wejściowa i park XVIII st. z starymi lipami. Zamkek w Podhorcach dziś jest oddziałem Lwowskiej galerii sztuk i znajduje się w fazie renowacji. Na wsi Podhorce doradzamy obejrzeć drewnianą cerkiew Św. Mychajła (1720 r.) - pomnik twórczości ludowej, a także przed Podhorcami staroruskie miasteczko Pleśnisko (XII w.).

Wyjazd do Zamku w Olesku - unikalnego pomnika architektury i historii ХIII - XVIII st.  W XIV stuleciu to była mocna staroruska twierdza. W XV - XVI stuleciu zamek stał się magnacką rezydencją i w 1620-ch latach był przebudowany w duchu włoskiego Renesansu. W 1629 roku tu urodził się król Jan III Sobieski, który później często mieszkał tu i zebrał wielką kolekcję dzieł sztuki. Po renowacji  w latach 1965-1975 tu był założony muzeum-rezerwat, dział Lwowskiej galerii sztuk. W muzeum zebrano setki unikalnych utworów malarstwa, rzeźbiarstwa, sztuki stosowanej X - XIX stuleć. Wśród ich ikony, portrety, martwe natury, meble, kolekcja rzeźbiarstwa. Cały ten przepiękny obraz uzupełnia malowniczy park.

5 dzień

Dziś na Państwo czekają zamki Tarnopola. Najpierw Państwo odwiedzą na pewno najlepiej zachowany kompleks zamkowy Tarnopola w Zbarażu z jego muzealnymi skarbami. Potem dawne książęce miasto Trembowla, gdzie oprócz resztek kiedyś potężnego zamku zachowały się kultowe zabudowania, które też obroniały mieszkańców miasta swoimi murami : cerkiew Mikołaja 16 w. z specjalną bojową kondygnacją strzelnic, klasztor karmelitów  lat 1635-1639 i in. Tu jest na co popatrzeć głodnemu na wrażenia oku turysty. Drogą na Podole wizyta w Czortkowa. Zamek 16-17 w. praktycznie w całości zachował się. Przyczyniła się temu naukowa konserwacja zamku, przeprowadzona na początku ХХw.  Poza nim Państwo obejrzą Rynek z pawilonami 19 w., Dominikański kościół, synagogę. Nocleg  w Kamieńcu Podolskim.

 

6 dzień

Od rana przegląd miasta na kamieniu. To prosto bajeczne miasto które warto odwiedzić każdemu. Państwo odwiedzą nie tylko jego potężny zamek, co jest rozmieszczone na rzeczce Smotrycz i który porazi swoimi rozmiarami i rozmachem, ale i samo miasto które jest bogate architekturą i ciekawymi historiami. Państwo przejdą się po placu rynkowym, zajdą do soboru Piotra i Pawła, Dominikańskiego klasztoru i oczywiście  na rynek pamiątek, na którym będzie możliwość kupić sobie coś na wspomnienie. Po obiedzie podróż nad brzegi Dniestru do Chotyńskiej twierdzy, która teraz przywabia nie zaborców, a turystów i filmowców. Przecież właśnie w tej twierdzy co roku przeprowadza się słynny festiwal "Bitwa Narodów" gdzie między sobą rywalizują rycerzu Ukrainy, Rosji, Włoszech, Białorusi, Polsce, Kwebeku.

Nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Powrót do stolicy Galicji. Drogą krótkie odwiedzania miasteczek, które też są znane swoimi zamkami i architekturą, lecz niestety nie wszędzie dobrze zachowane. Buczacz z jego ratuszem, który jest uważany za najpiękniejszą barokową budowę takiego typu w Ukrainie. Podhajce, gdzie od dawnego zamku książąt Czartoryjskich zachowały się tylko reszty fundamentów. Najstarszą budowlą w miasteczku jest synagoga 16 w. Zachowały się ruiny kiedyś majestatycznego kościoła, wybudowanego w 1634 r., a w latach 1650-1653  była zbudowana Cerkiew Wniebowzięcia ze strzelnicami wokół frontu, co świadczy o obronnym charakterze tej cerkwi. Brzeżany z byłą perłą miasta - Brzeżańskim zamkiem, zbudowanym rodziną Seniawskich do 16-18 w. razem z kościołem Świętej Trójcy 1554 r., który stał się rodowym grobowcem. I na koniec jeszcze jeden podlwowski zamek w Świrzi, który też dosyć często wpada w oko reżyserom.

8 dzień

Śniadanie. Wyprowadzka z hotelu. Pożegnanie z Lwowem

Cena zależy od ilości osób i trwałości wycieczek. Zabierzemy Państwa bezpośrednio z hotelu, lub w innym miejscu po uzgodnieniu.

You may be intrested in applets:
Niestandardowe tury
Romantyczne tury
Wycieczkowe tury
Rodzinne tury
Piesze tury
Grupowe tury
Korporacyjne wyjazdy

Блок після новини