loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Autobusowe tury do Lwowa - Bajeczna Galicja

Bajeczna Galicja

1 dzień

Przyjazd do Lwowa. Spotkanie grupy przedstawicielem firmy. Transfer do hotelu.

Wycieczka przeglądowa po Lwowie: Dworzec kolejowy, Sobór św. Jura - barokowy kompleks XVIII w, uyniwersytety lwowskie - Politechnika Lwowska, Uniwersytet Iwana Franki, Kościół Ducha Świętego, Kościół Karmelitów, fortyfikacji, Baszta Prochowa, Cerkiew Wniebowzięcia, Królewski Arsenał, Kościół Dominikański, galicyjskie cerkwie na Podzamczu, taras widokowy Wysoki zamek.

Obiad

Piesza wycieczka starówką (3gpd) : Plac Rynek, Włoskie podwórko, Apteka-muzeum, Katedra ormiańska, żydowski kwartał,Katedra  Łacińska, kaplice Boimów i Kampianów, kościół Jezuitów Św. Piotra i Pawła, pomnik А. Mickiewiczowi, Т. Szewczenku, Opera Lwowska.

Czas wolny

2 dzień

Śniadanie

Wyjazd na wycieczkę po zamkach Obwodu lwowskiego "Złota podkowa":

Zamek w Olesku: Pierwsze pisemne wspomnienie o Zamku w Olesku datuje się 1327 rokiem, kiedy on przeszedł w posiadanie Jurija - syna księcia mazowieckiego Rtojdena i ruskiej księżniczki Maryji. Jurija zaprosili bojarzy na tron księstwa halicko-wołyńskie po tym, jak dogasnęła dynastia Romanowiczów. Ta data pozwala przypuścić, że zamek jest zbudowany jednym z synów księcia halicko-wołyńskiego Jurija Lwa - Andrzejem albo Lwem.

Zamek w Podhorcach: był zbudowany w 17 wieku francuskim inżynierem Beauplanem a dwupiętrowy pałac zbudował Włoch Andrzej dell'Aqua. Ten zamek jest więcej podobny właśnie do pałacu, aniżeli na twierdzę i gwałtownie kontrastuje z surowymi wojowniczymi posterunkami Podola. Po raz pierwszy w 1445 roku wspomniano w aktach Brodskich majątek Batijewo we wsi Podhorce. Być może to i jest umocnienie na Podhoreckiej górze.

Zamek w Złoczowie: zbudowany w latach 1630-ch i jest cytadelą z bastionami. Zamek w 17-18 wiekach należał Sobieskim i Radziwiłłom. Rozmieszczony na górze i otoczony wałami i skarpami. Na dworze zamku zbudowano Duży pałac i Pałac Chiński.

Powrót do Lwowa

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd na zamiejską wycieczkę.

Jedziemy do miasteczka Żółkiew, ono aczkolwiek nie należy do największych czy bardzo dawnych miast Galicji, lecz jego los również jest bardzo ciekawy. To miejsce jest bogate architekturą przecież w nim są stare klasztory, zabytkowe budynki, handlowe kamienice, drewniane cerkwie, fortyfikacyjna synagoga i, oczywiście, zamek... Malowniczy plac Rynek na tle mrocznego cieniu pagórków Roztocza. W żadnym innym miejscy Państwo nie potrafią zobaczyć jak między fortyfikacyjnymi zabudowaniami 17 wieku przechodzi współczesna trasa samochodowa (Т1425), ta jeszcze i samochody by przejechać przez miasto, muszą przejechać dwiema fortecznymi bramami. To wszystko i nawet o wiele więcej Państwo potrafią zobaczyć i odczuć podróżując po tym świetnym kraju.

Kolacja.Nocleg w hotelu.

4 dzień

Śniadanie.

Program poranny.Dojazd środkami komunikacji miejskiej. (za życzeniem wynajęcie autobusu). Wycieczka po Cmentarzowi Łuczakowskim. Groby І. Franki, M. Szaszkewycza, S. Kruszelnickiej, S. Ludkiewicza i innych wybitnych działaczy religii, nauki i kultury. Wojskowe memoriały wojowników Ukraińskiej Armii Halickiej, znane pogrzeby polskich żołnierzy "Cmentarz Orląt" i radzieckich żołnierzy na Polu Marsowym.

Odwiedzanie Muzeum architektury ludowej i bytu w Skansenie, gdzie na świetnym landszafcie odtworzono drewnianą architekturę zachodnich regionów Ukrainy.

Czas wolny/Obiad

Samodzielne odwiedzanie muzeów Lwowa. (muzeum broni Arsenał, Muzeum Historyczne, Muzeum religii, Muzeum Etnograficzne, Galeria sztuk, Muzeum Narodowe).

Czas wolny.

Zakończenie programu. Wyjazd z Lwowa

Cena zależy od ilości osób i trwałości wycieczek. Zabierzemy Państwa bezpośrednio z hotelu, lub w innym miejscu po uzgodnieniu.

You may be intrested in applets:
Niestandardowe tury
Wycieczkowe tury
Rodzinne tury
Autobusowe tury
Grupowe tury
Korporacyjne wyjazdy

Блок після новини