loading ...

Gdzie schodzić w Lwowie, gdzie pójść odpocząć

   Pytaniem, gdzie schodzić w Lwowie zadaje się praktycznie każdy turysta, który  odwiedził czy planujące odwiedzić to miasto. Tu jest mnóstwo architektonicznych i historycznych pomników, muzeów, parków, klubów i teatrów, każdy z których zasługuje na szczególną uwagę. Toż przed tym, jak zdecydować gdzie pójść w Lwowie trzeba pomyśleć, co właśnie was zainteresuje. Amatorzy rodzinnych podróży często myślą gdzie schodzić z dzieckiem w Lwowie tak, by jemu było wesoło i ciekawie. Dla tego celu świetnie podejdzie park Stryjski z licznymi dziecięcymi bujakami, fontannami i słodką watą. Młodzi ludzie często myślą, gdzie schodzić wieczorem, żeby dobrze odpocząć i zabawić się. Właśnie dla nich w Lwowie funkcjonuje mnóstwo nocnych klubów, najbardziej popularne wśród których są "Atmosfera", "Zanzibar", "Fashion club" i "Rafinad People". Toż nie warto długo myśleć, gdzie schodzić odpocząć, odwiedzanie któregoś z tych miejsc  przyniesie wam ogromna ilość zadowolenia.

  Jest czym się zająć i tym, kto szuka warianty gdzie schodzić na spacer w Lwowie, przecież oprócz muzeów prosto nieba, tu jest  jeszcze i dużo parków, gdzie można schodzić w czas wolny. W tym mieście również jest mnóstwo teatrów, gdzie można schodzić na dniach wolnych w Lwowie, żeby oderwać się od codziennej  bieganiny i zanurzyć się do świata sztuki. Opera Lwowska, a także teatr im. Zańkoweckiej przedstawią waszej uwadze lepsze spektakle różnej tematyki, które, na pewno ci się spodobają. 


Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

.
Festiwal Pisanek we Lwowie

Integralną częścią Festiwalu Pisanek są warsztaty z malowania pisanek.

Pomnik Nikiforowi Krynickiemu
Pomnik Nikiforowi Krynickiemu w Lwowie

Artysta-samouk był przyznany jednym z najbardziej ciekawych spośród swoich współczesników. Świat ocenił jego talent w 1932 roku w Paryżu w galerii Leon Marsel, gdzie po raz pierwszy eksponowała się jego duża wystawa z 200 rysunków.

Pomnik plecakowi
Pomnik plecakowi w Lwowie

Pierwszy w świecie pomnik turystycznemu plecakowi był otwarty 14 maja 2012 roku. Niezwykły pomnik znajduje się na podwórzu wydziału geograficznego na Uniwersytecie Lwowskim. Pomysłodawcą zbudować taki pomnik jest absolwent fakultetu Igor Dykyj. Według zamiaru, plecak - to symbol, który łączy ludzi różnych pokoleń i narodowości. Pomnik znajduje się w geograficznym centrum miasta i właśnie ten fakt dodaje jemu dodatkowego znaczenia symbolicznego.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne