loading ...

Gdzie schodzić w Lwowie, gdzie pójść odpocząć

   Pytaniem, gdzie schodzić w Lwowie zadaje się praktycznie każdy turysta, który  odwiedził czy planujące odwiedzić to miasto. Tu jest mnóstwo architektonicznych i historycznych pomników, muzeów, parków, klubów i teatrów, każdy z których zasługuje na szczególną uwagę. Toż przed tym, jak zdecydować gdzie pójść w Lwowie trzeba pomyśleć, co właśnie was zainteresuje. Amatorzy rodzinnych podróży często myślą gdzie schodzić z dzieckiem w Lwowie tak, by jemu było wesoło i ciekawie. Dla tego celu świetnie podejdzie park Stryjski z licznymi dziecięcymi bujakami, fontannami i słodką watą. Młodzi ludzie często myślą, gdzie schodzić wieczorem, żeby dobrze odpocząć i zabawić się. Właśnie dla nich w Lwowie funkcjonuje mnóstwo nocnych klubów, najbardziej popularne wśród których są "Atmosfera", "Zanzibar", "Fashion club" i "Rafinad People". Toż nie warto długo myśleć, gdzie schodzić odpocząć, odwiedzanie któregoś z tych miejsc  przyniesie wam ogromna ilość zadowolenia.

  Jest czym się zająć i tym, kto szuka warianty gdzie schodzić na spacer w Lwowie, przecież oprócz muzeów prosto nieba, tu jest  jeszcze i dużo parków, gdzie można schodzić w czas wolny. W tym mieście również jest mnóstwo teatrów, gdzie można schodzić na dniach wolnych w Lwowie, żeby oderwać się od codziennej  bieganiny i zanurzyć się do świata sztuki. Opera Lwowska, a także teatr im. Zańkoweckiej przedstawią waszej uwadze lepsze spektakle różnej tematyki, które, na pewno ci się spodobają. 


Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

.
Festiwal Flugery Lwowa

Dzięki festiwalowi "Flugery Lwowa" wszyscy życzące mają możliwość pobyć w prawdziwym Lwowie.

Pomnik Szewczenki
Pomnik Szewczenki w Lwowie

Odkrycie pomnika Т. Szewczenki autorstwa rzeźbiarzy Andrzeja i Włodzimierza Suchorskich, odbyło się 24 sierpnia 1992 r. w obecności dużej ilości lwowian. Sam fakt budowy tego pomnika był bardzo unikalny, przecież kiedyś, na tym miejscu znajdowała się tak zwana "wyspa wolności", albo "klomb" - miejsce spotkania narodowo nastrojonych mieszkańców miasta Lwowa. Tu można było nabyć gazety wydawnictwa podziemnego.

Festiwal "Złoty Lew" w Lwowie

Międzynarodowy festiwal teatralny "Złoty Lew" odbywa się w Lwowie raz w dwa lata na bazie teatru " Woskresinnia".

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.