loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Trzeba zobaczyć we Lwowie, popatrzeć w Lwowie

Historia miasta Lwa jest bardzo bogata i ciekawa, właśnie dlatego, na pewno, tu lubią przyjeżdżać jak ukraińscy, tak i europejskie turyści. Warto odznaczyć, że wędrowców przyciągają nie tylko miejsca, które warto zobaczyć w Lwowie, a i liczne festiwale i tradycje, które zostawiają na duszy u turystów niezapomniane wrażenia. Czego tylko wartuje jeden festiwal etno - jazzowy "Flugery Lwowa" - to należy zobaczyć i wziąć w tym udział. Lepsze pojednanie doskonałej muzyki i porywającego widowiska jest trudne do wyobrażenia.. Będąc w Lwowie również należy obowiązkowo zobaczyć festiwal piwa. Przecież lwowski browar, zaczynając z 1715 roku, wypuszcza lepsze piwo w kraju. Na tym festiwalu potraficie zapoznać się z tradycjami browarnictwa i kulturą użytku tego przepięknego napoju. 

Trzeba zobaczyć we Lwowie i stać się częścią Święta kawy, które od wielu lat uważano nieodłącznym symbolem miasta.  Mieszkańcy wielu miast i krajów przyjeżdżają tu, żeby smakować prawdziwą lwowską kawę, którą tu gotują prosto pięknie. Bardzo ciekawie popatrzeć w Lwowie jak obchodzą krajowce Dzień Batiara. W tym dniu mieszkańców i gości miasta czekają liczne rozrywki, konkursy i nagrody. To i dużo innego warto zobaczyć w Lwowie. Toż, planująz podróż do miasta Lwa, zainteresujcie się, kiedy będzie przeprowadzały się tę czy inne festiwale, przecież dzięki podobnym przedsięwzięciom potraficie więcej dowiedzieć się o tym dawnym mieście, jego historii, kulturze i tradycjach.


Festiwal gastronomiczny “Lwów na talerzu”

W tym dniu jednoczą się ze sobą restauracje Lwowskie, producenci lokalne, smakoszy, profesjonaliści i gastronomiczne eksperci, co właśnie i podkreśla wyjątkowość tego festiwalu.

Festiwal Pisanek we Lwowie

Integralną częścią Festiwalu Pisanek są warsztaty z malowania pisanek.

Opera Lwowska w Lwowie
Opera Lwowska

Zbudowana utalentowanym architektem Zygmuntem Gorgolewskim w latach 1895-1900 Opera Lwowska już ponad stulecie cieszy samolubność lwowian i intryguje gości. Dla pierwszych przedstawień w Operze Lwowskiej przywozili specjalne instrumenty z Bayreuthu, a z Hiszpanii zaprosili dyrygenta światowej sławy А.Ribejrę. W Operze brzmiały głosy S. Kruszelnickiej, J. Mencyńskiego,  А. Didura, М. Bastini,  А.Sari. 

Włoskie Podwórko w Lwowie
Włoskie Podwórko

Włoskie podwórko jest prawdziwą ozdobą centralnej częścią miasta. Jedyna w Ukrainie unikalna trzywarstwowa  renesansowa arkada-loggia, rozmieszczona w podwórze pałacu Lubomyrskich, zbudowanego w 1580 r. architektami Piotrem Barbonom i Pawłem Rzymianinem dla greckiego kupca Konstanty Korniakta. Dziś w pałacu znajduje się ekspozycja, wystawowe i służbowe pomieszczenia Lwowskiego muzeum historycznego.

Katedra Łacińska w Lwowie
Katedra Łacińska

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była założony 1360 roku za planem architekta Piotra Sztechera. Pierwszy kamień w fundament kościoła założył sam polski król Kazimierz Wielki. Dzisiejszy kościół jednoczy w sobie elementy gotyku, baroku. Przy kościole 8 kaplic, jedna z których - kaplica Kampianów – najwybitniejszy zabytek budownictwa  renesansowego w Lwowie.