loading ...

Tury po Lwowie

Wycieczki dla dzieci

Podróż dzieci do takiego regionu będzie nie tylko ciekawa, ale i pożyteczna dla zdrowia.

Bee Travel poleca
Lwów + Slawskie

(3 dni / 2 noce)

Pomnik Czornowołu
Pomnik Czornowołu w Lwowie

Pomnik "wiecznemu opozycjoniście" - robota rzeźbiarza Iwana Samotosa i architekta Wasyla Kamenszczyka. Otwarty 28 grudnia 2002 roku na placu przed Lwowską Radą Obwodową. "My, Ukraińcy, byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy wolni"! - właśnie te słowa Wiaczesława Czornowoła są wybite na podstawie jego pomnika. Przecież akurat takie było życiowe credo wielkiego Ukraińca.

Pomnik Hruszewskiemu
Pomnik Hruszewskiemu w Lwowie

Pomnik prezydentowi Rady Centralnej Ukraińskiej Republiki Ludowej (1917-1918) jest rozmieszczony na prospekcie T. Szewczenka. To nie przypadkowo, przecież Hruszewski był profesorem katedry historii na Uniwersytecie Lwowskim, stary korpus którego znajduje się opodal na ulicy Hruszewskiego. Wyrobili jego z brązu i granitu i otworzyli w 1994 roku.

Zamek Swirz w Lwowie

Swirz od dawna słynie swoim malowniczym i bardzo romantycznym zamkiem. Zbudowany był ten zamek w 1482 roku i zawdzięcza swoim pojawieniem rodu Swirzkich.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne