loading ...

Tury po Lwowie

Wycieczki dla dzieci

Podróż dzieci do takiego regionu będzie nie tylko ciekawa, ale i pożyteczna dla zdrowia.

Bee Travel poleca
Lwów + Slawskie

(3 dni / 2 noce)

Pomnik D.Halickiemu
Pomnik D.Halickiemu w Lwowie

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

Wysoki Zamek
Wysoki Zamek w Lwowie

Park "Wysoki zamek" był założony w 1835 roku. Na górnym tarasie parku znajduje się sztuczny kurhan z przeglądowym placykiem (wysokość 413 nad poziomem morza), nasypanym w latach 1869-1900 polską gromadą miasta dla uczczenia 300-lecia Unii Lubelskiej. Tamże znajdują się reszty ściany zamku, zbudowanego polskimi królami, z którego później był wzięty materiał dla budownictwa kurhanu dla uczczenia unii.

Katedra ormiańska
Katedra ormiańska w Lwowie

Kompleks Katedry ormiańskiej - to jeden z bardzo dawnych i oryginalnych ansambli w bogatej architektonicznej spuściźnie Lwowa. Jego budownictwo trwało w latach 1363 - 1370 na koszty bogatych kupców - Jakuba z Kafy (Feodosii) i Panosa z Hajcaraca. Architektem tej katedry był Doring.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne