loading ...

.
Kalendarz

Blog Lwow

Katedra ormiańska
Katedra ormiańska w Lwowie

Kompleks Katedry ormiańskiej - to jeden z bardzo dawnych i oryginalnych ansambli w bogatej architektonicznej spuściźnie Lwowa. Jego budownictwo trwało w latach 1363 - 1370 na koszty bogatych kupców - Jakuba z Kafy (Feodosii) i Panosa z Hajcaraca. Architektem tej katedry był Doring.

Pomnik D.Halickiemu
Pomnik D.Halickiemu w Lwowie

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

Festiwal etniczny "Kraj marzeń"

Festiwal ten odbywa się w Muzeum Życia i Architektury Ludowej "Skansen we Lwowie".

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne