loading ...

  • Miejski festiwal kawy
  • Święto sera i wina
  • Święto Pampucha
  • Browar Lwowski
Nasi klienci
Festiwal gastronomiczny “Lwów na talerzu”

W tym dniu jednoczą się ze sobą restauracje Lwowskie, producenci lokalne, smakoszy, profesjonaliści i gastronomiczne eksperci, co właśnie i podkreśla wyjątkowość tego festiwalu.

Katedra Łacińska
Katedra Łacińska w Lwowie

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była założony 1360 roku za planem architekta Piotra Sztechera. Pierwszy kamień w fundament kościoła założył sam polski król Kazimierz Wielki. Dzisiejszy kościół jednoczy w sobie elementy gotyku, baroku. Przy kościole 8 kaplic, jedna z których - kaplica Kampianów – najwybitniejszy zabytek budownictwa renesansowego w Lwowie.

Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Pomnik Stepana Bandery
Pomnik Stepana Bandery w Lwowie

Oficjalnie pomnik otwarto 13 października 2007 do dnia Pokrowy, i był poświęcony rocznicy Ukraińskiej Powstańczej Armii, ponieważ 14 października 1942 jest datą założenia UPA. Według zamiaru rzeźbiarza Mykoły Posikiry i architekta Mychajła Fedyka, pomnik powinien składać się z figury Stepana Bandery do pełnego wzrostu wysokością 7 metrów i steli państwowości ukraińskiej - 30-metrowego triumfalnego łuku na czterech kolumnach.

Pomnik France
Pomnik France w Lwowie

Pomnik wybitnemu ukraińskiemu pisarzowi Iwanowi France zbudowano w Lwowie w 1964 r. Znajduje się on w dolnej części parku im. І. Franki, twarzą do uniwersytetu, który również nosi jego imię. Zespół autorów składał się ze znanych lwowskich rzeźbiarzy Dmytra Krwawycza, Emmanuila Myska, Jakuba, Wasilija Odrechiwskiego przy uczestnictwie architekta Andrzeja Szulara.

Katedra ormiańska
Katedra ormiańska w Lwowie

Kompleks Katedry ormiańskiej - to jeden z bardzo dawnych i oryginalnych ansambli w bogatej architektonicznej spuściźnie Lwowa. Jego budownictwo trwało w latach 1363 - 1370 na koszty bogatych kupców - Jakuba z Kafy (Feodosii) i Panosa z Hajcaraca. Architektem tej katedry był Doring.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.

W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety.

Odpoczynek w Lwowie. Wycieczki, tury.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne