loading ...

  • Miejski festiwal kawy
  • Święto sera i wina
  • Święto Pampucha
  • Browar Lwowski
Nasi klienci
Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Zamek w Podhorcach w Lwowie

Pałac został wzniesiony w formie kwadratowego dziedzińca z otwartym tarasem w południowej części. Z trzech boków jego otaczają głębokie rowy, a wjechać tu można przez dużą bramę-portal z dwiema kolumnami.

Pomnik Nikiforowi Krynickiemu
Pomnik Nikiforowi Krynickiemu w Lwowie

Artysta-samouk był przyznany jednym z najbardziej ciekawych spośród swoich współczesników. Świat ocenił jego talent w 1932 roku w Paryżu w galerii Leon Marsel, gdzie po raz pierwszy eksponowała się jego duża wystawa z 200 rysunków.

Święto kawy "Na kawę do Lwowa"

Tradycyjnie na święcie kawy przeprowadza się głosowanie za najlepszą kawiarnię Lwowa.

Pomnik Mickiewiczowi
Pomnik Mickiewiczowi w Lwowie

Pomnik znanemu polskiemu poecie Mickiewiczowi był zbudowany w 1904 roku. na koszty Sejmu Galicyjskiego i obywateli miasta. Na odkrycie pomnika przyjechał z Paryża syn poety Władysław. O dwunastej godzinie zaczęła się potężna demonstracja przed kolumną, cokół której tonął w morze kwiatów. Potem była wydrukowana "Ilustrowana pamiątką odkrycia pomnika Adamowi Mickiewiczowi w Lwowie 30 października 1904 roku".

Festiwal gastronomiczny “Lwów na talerzu”

W tym dniu jednoczą się ze sobą restauracje Lwowskie, producenci lokalne, smakoszy, profesjonaliści i gastronomiczne eksperci, co właśnie i podkreśla wyjątkowość tego festiwalu.

W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

Odpoczynek w Lwowie. Wycieczki, tury.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne