loading ...

  • Miejski festiwal kawy
  • Święto sera i wina
  • Święto Pampucha
  • Browar Lwowski
Nasi klienci
Pomnik Mickiewiczowi
Pomnik Mickiewiczowi w Lwowie

Pomnik znanemu polskiemu poecie Mickiewiczowi był zbudowany w 1904 roku. na koszty Sejmu Galicyjskiego i obywateli miasta. Na odkrycie pomnika przyjechał z Paryża syn poety Władysław. O dwunastej godzinie zaczęła się potężna demonstracja przed kolumną, cokół której tonął w morze kwiatów. Potem była wydrukowana "Ilustrowana pamiątką odkrycia pomnika Adamowi Mickiewiczowi w Lwowie 30 października 1904 roku".

Zamek w Złoczowie w Lwowie

Dotychczas również zachowały się autentyczne elementy architektoniczno-plastyczne dawnych zabudowań, które są dokonane w stylu renesansu.

Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Festiwal piwa w Lwowie

Lwów od dawna jest uważany za stolicę piwa, toż ten bardzo dawny chmielny produkt tu umieją nie tylko gotować, ale i pić i doceniać.

Festiwal gastronomiczny “Lwów na talerzu”

W tym dniu jednoczą się ze sobą restauracje Lwowskie, producenci lokalne, smakoszy, profesjonaliści i gastronomiczne eksperci, co właśnie i podkreśla wyjątkowość tego festiwalu.

Festiwal Pisanek we Lwowie

Integralną częścią Festiwalu Pisanek są warsztaty z malowania pisanek.

To wydarzenie łączą z imieniem znanego ukraińskiego uczonego Ilariona Swiencyckiego, który jeszcze w 30-х latach ubiegłego stulecia zaczął tworzyć muzeum wsi.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

W muzeum są przedstawione prastare i współczesne narzędzia pracy browarników, a także ich makiety.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

Odpoczynek w Lwowie. Wycieczki, tury.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne