loading ...

  • Miejski festiwal kawy
  • Święto sera i wina
  • Święto Pampucha
  • Browar Lwowski
Nasi klienci
Plac Rynek
Plac Rynek w Lwowie

Lwowski Plac Rynek zachował swoją nazwę od ХІV stulecia. Ona pochodzi od niemieckiego "der Ring" (koło, kółko), właśnie na takiej zasadzie budowały się centralne place niemieckich miast średniowiecznych. Plac rozmiarem 142 х 129 m tworzą 44 domy i ratusz w centrum.

Festiwal etniczny "Kraj marzeń"

Festiwal ten odbywa się w Muzeum Życia i Architektury Ludowej "Skansen we Lwowie".

Pomnik Stepana Bandery
Pomnik Stepana Bandery w Lwowie

Oficjalnie pomnik otwarto 13 października 2007 do dnia Pokrowy, i był poświęcony rocznicy Ukraińskiej Powstańczej Armii, ponieważ 14 października 1942 jest datą założenia UPA. Według zamiaru rzeźbiarza Mykoły Posikiry i architekta Mychajła Fedyka, pomnik powinien składać się z figury Stepana Bandery do pełnego wzrostu wysokością 7 metrów i steli państwowości ukraińskiej - 30-metrowego triumfalnego łuku na czterech kolumnach.

Pomnik Nikiforowi Krynickiemu
Pomnik Nikiforowi Krynickiemu w Lwowie

Artysta-samouk był przyznany jednym z najbardziej ciekawych spośród swoich współczesników. Świat ocenił jego talent w 1932 roku w Paryżu w galerii Leon Marsel, gdzie po raz pierwszy eksponowała się jego duża wystawa z 200 rysunków.

Pomnik Podkowie
Pomnik Podkowie w Lwowie

18 listopada 1981 r. rzeźbiarz Piotr Kulik za darmo wykonał i ustalił model pomnika i postument Iwanowi Podkowie na placu, który od 1946 r. nosi jego imię. W 1577 r. Iwan Podkowa był ogłoszony gospodarzem mołdawskim, rozbiwszy drużyny gospodarza Mołdawii P. Mirczycza. Wskutek decyzji polskiego sejmu od 16.06.1578 Iwan Podkowa był stracony w Lwowie. Ciało kozacy wykradli i przewieźli do Kaniówu, gdzie pochowali w miejscowym klasztorze.

Festiwal "Złoty Lew" w Lwowie

Międzynarodowy festiwal teatralny "Złoty Lew" odbywa się w Lwowie raz w dwa lata na bazie teatru " Woskresinnia".

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

W pobliżu głównego wejścia znajduje się malowniczy stawek z białymi łabędziami, który wabi do się ludzi zakochanych i dzieci.

To wydarzenie łączą z imieniem znanego ukraińskiego uczonego Ilariona Swiencyckiego, który jeszcze w 30-х latach ubiegłego stulecia zaczął tworzyć muzeum wsi.

On odkrywa ukraińskiemu widzowi światową dramaturgię, rozszerza teatralną percepcję świata i kulturę ukraińskich aktorów i publiczności.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

Odpoczynek w Lwowie. Wycieczki, tury.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne