loading ...

  • Miejski festiwal kawy
  • Święto sera i wina
  • Święto Pampucha
  • Browar Lwowski
Nasi klienci
Zamek Swirz w Lwowie

Swirz od dawna słynie swoim malowniczym i bardzo romantycznym zamkiem. Zbudowany był ten zamek w 1482 roku i zawdzięcza swoim pojawieniem rodu Swirzkich.

Święto Sera i Wina we Lwowie

Święto Sera i Wina ma miejsce w wewnętrznym podwórku Ratusza.

Pomnik D.Halickiemu
Pomnik D.Halickiemu w Lwowie

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

Pomnik Szewczenki
Pomnik Szewczenki w Lwowie

Odkrycie pomnika Т. Szewczenki autorstwa rzeźbiarzy Andrzeja i Włodzimierza Suchorskich, odbyło się 24 sierpnia 1992 r. w obecności dużej ilości lwowian. Sam fakt budowy tego pomnika był bardzo unikalny, przecież kiedyś, na tym miejscu znajdowała się tak zwana "wyspa wolności", albo "klomb" - miejsce spotkania narodowo nastrojonych mieszkańców miasta Lwowa. Tu można było nabyć gazety wydawnictwa podziemnego.

Święto Pampucha w Lwowie

Tu można nie tylko zapoznać się с historią pochodzenia i tradycjami wypiekania takiego dania bożonarodzeniowego, jak pampuchy, ale i pięknie przeprowadzić czas i wygrać tradycyjne nagrody.

Święto kawy "Na kawę do Lwowa"

Tradycyjnie na święcie kawy przeprowadza się głosowanie za najlepszą kawiarnię Lwowa.

A w czasy radzieckie na scenie teatru był zbudowany obracający się mechanizm, który już ponad 50 lat kręci aktorami.

Składa się Wysoki zamek z górnych i dolnych tarasów. Na dolnym tarasie parku rozmieszczona majestatyczna aleja starychych kasztanów.

Tu są przedstawione wszystkie główne rodzaje broni - palna, pociskowa, zimna, przedmioty ochronnego uzbrojenia.

Tu skupione mistrzostwo rzeźbiarstwa i malarstwa Galicji ХІХ stulecia.

W końcu XVI stulecia na terytorium współczesnego parku były miejskie łany, jednak kiedy te ziemie przeszły we własność mieszczanina Szolc-Wolfowicza, tu pojawił się niewielki ogród.

Na dzień dzisiejszy to jedyna czynna apteka-muzeum w całej Europie.

Odpoczynek w Lwowie. Wycieczki, tury.