loading ...

Grupy

Przejrzeć inne

Zabytki Lwowa.

Archikatedralny sobór św. Jura w Lwowie
Archikatedralny sobór św. Jura

Sobór Świętego Jura - to główna Świątynia Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej. W lipcu 1700 r. tu był ogłoszony akt łączenia Lwowskiej Archidiecezji z Rzymem. Najcenniejsza relikwia cerkwi - Cudowna Ikona Matki Boskiej XVII st. W 1674 p. przywieziona do Lwowa z Trembowli biskupem Josyfem (Szumlianskim).

Festiwal Pisanek we Lwowie

Integralną częścią Festiwalu Pisanek są warsztaty z malowania pisanek.

Pomnik France w Lwowie
Pomnik France

Pomnik wybitnemu ukraińskiemu pisarzowi Iwanowi France zbudowano w Lwowie w 1964 r. Znajduje się on w dolnej części parku im. І. Franki, twarzą do uniwersytetu, który również nosi jego imię. Zespół autorów składał się ze znanych lwowskich rzeźbiarzy Dmytra Krwawycza, Emmanuila Myska, Jakuba, Wasilija Odrechiwskiego przy uczestnictwie architekta Andrzeja Szulara.

Вас може це зацікавити:

   

Turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzili Lwów, zabytki tego miasta zaskakują swoim majestatem i pięknością. Na licznych foto, które można znaleźć u Internecie, zabytki  Lwowa aczkolwiek wyglądają bardzo pięknie, lecz foto nie przekazują pełność odczuć, które Państwo otrzymają przy bezpośrednim ich obejrzeniu podczas podróży do Lwowa. Mapa zabytków jest zazwyczaj w formie symboli i znaków, idąc za którymi mogą Państwo oglądać najbardziej znaczące obiekty kulturalnej i historycznej spuścizny miasta Lwów. Lecz  mapa nie zdolna wmieścić absolutnie wszystkie ważne i ciekawe miejsca we Lwowie, odwiedzić które warto obowiązkowo, żeby otrzymać chociażby ogólne pojęcie o tym mieście.

A patrzyć tu rzeczywiście jest na co, o czym mogą świadczyć błyskotliwe unikalne zdjęcia zabytków Lwowa. One, jak wskaźniki, pokazują nam drogę, którą warto przejść we Lwowie, żeby zobaczyć najciekawsze,otrzymać jak najwięcej wrażeń i zrobić swoją podróż do Lwowa jednym nailepszych i niezapomnianych  wydarzeń w swoim życiu. Ile by zdjęć zabytków Lwowa nie zobaczyli Państwo  na różnych portalach i stronach internetowych o mieście Lwów, odwiedziwszy najbardziej słynne, zdjęcia Państwu zdarzy się zrobić swoje własne, żeby później mieć możliwość znów odczuć tą wzniosłą i dziwną atmosferę podróży po Lwowie, którą Państwu podarują powtórnie przejrzane foto Lwowa. W poszukiwaniu zabytków mapa stanie się bardzo wygodnym instrumentem poszukiwania, przecież po niej nie prosto znajdą Państwo  najsłynniejsze miejsca w Lwowie, ale i potrafią złożyć optymalną trasę przemieszczenia się między nimi.

Wszystkie zabytki miasta
Wszystkie zabytki miasta

    W jaki sposób? Nigdy nie byłeś we Lwowie? Właśnie dla Ciebie - wszystkie zabytki miasta będą jeszcze bardziej interesujące, a każda znajomość z zabytkiem architektury czy sztuki będziesz uważać za małe odkrycie. Lwów - jest największym turystycznym centrum, i każda ulica w nim, każdy dom ma swoją historię. Dobrze zachowane zamki Lwowa, jego ciemne lochy, kościoły, parki i wszystkie atrakcje miasta są dobrem kraju i są chronione prawem. Ty, jako turysta i gość będziesz miał dostęp do wszystkich atrakcji Lwowa, jeśli przyjedziesz co najmniej na kilka dni w te piękne i starożytne miasto.

Pomniki Lwowa
Pomniki Lwowa

    Pomniki Lwowa - to monumenty i katedry, kościoły i pałace, zamki i wieże. Stare Miasto zachowuje pamięć o wiekach, a nawet jeśli po prostu przejdziesz się wąskimi uliczkami, można poczuć ducha miasta, którego historia sięga czasów starożytnych. Dla turystów, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają do Lemeberga, ważne jest nie tylko, zobaczyć zabytki we Lwowie, ale również usłyszeć interesujące opowieści przewodnika o każdym z nich, czy to zabytek architektury czy pomnik znanym postacią. Tak więc, aby uzyskać najbardziej użyteczne informację o pomnikach Lwowa, można zarezerwować usługi indywidualnego przewodnika na stronie internetowej Bee Travel.

Atrakcje turystyczne Lwowa
Atrakcje turystyczne Lwowa

    Nic dziwnego, że Lwów nazywają turystyczną Mekką Zachodniej Ukrainy, bo miasto ma tak ogromną liczbe zabytków historycznych i architekturnych, że turystom z reguły nie starcza tygodnia, aby zobaczyć przynajmniej te najważniejsze. Atrakcje turystyczne Lwowa - to nie tylko piękne pomniki sławnych ludzi i budynki z niesamowitą architekturą, ale także muzea, parki, a nawet cmentarz Łyczkowski. Cmentarz Łyczakowski to unikalny kompleks zabytków różnych epok i stylów, i przyjeżdżają tu turyści, aby oddać hołd tym, kto pogrzebany na cmentarzu, a także wielkim architektam, który stworzyli unikalne pomniki.

Zdj?cia Lwowa

Przejrzeć inne