loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Ulice Lwowa. Karta ulic Lwowa

Pomnik D.Halickiemu w Lwowie
Pomnik D.Halickiemu

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

Festiwal "Złoty Lew" w Lwowie

Międzynarodowy festiwal teatralny "Złoty Lew" odbywa się w Lwowie raz w dwa lata na bazie teatru " Woskresinnia".

Pomnik Nikiforowi Krynickiemu w Lwowie
Pomnik Nikiforowi Krynickiemu

Artysta-samouk był przyznany jednym z najbardziej ciekawych spośród swoich współczesników. Świat ocenił jego talent w 1932 roku w Paryżu w galerii Leon Marsel, gdzie po raz pierwszy eksponowała się jego duża wystawa z 200 rysunków.

Вас може це зацікавити:

 вулиці Львова

 вулиці Львова

 вулиці Львова

   улицы Львова Детальніше

Czy może być coś bardziej romantyczne i inspirujące, aniżeli ulice Lwowa? Na tych ulicach mija życie cudownego i dziwnego miasta Lwowa. Uliczki centralnej części Lwowa tak i dyszą tą wytworną twórczą atmosferą, która panowała tu jeszcze wiele stuleć temu. Ciekawą osobliwością, którą różnią się prawie wszystkie centralne ulice Lwowa, są gmachy. Tak jak Lwów budował się w ciągu stuleć, zabudowania są tu absolutnie niepodobne jeden do drugiego, tak jak przedstawiają różne epoki i różne kultury, panujące tu. Panowanie każdej z nich zostawiło swój ślad w kształtowaniu wyglądu zewnętrznego ulic miasta Lwów. Domy na tych ulicach są pomalowane w różne kolory, mają różną wysokość i zupełnie inną elewację. Lecz każdy z tych domów, który ozdabia ulice Lwowa, można słusznie uważać za pamiątkę architektoniczną i nawet arcydzieło twórczej myśli  lwowskich architektów różnych czasów.

Pospacerowawszy kilka godzin po Śródmieściu Lwowa, przekonają się Państwo, że ulice Lwowa zachowują nie tylko dawną historię, opublikowaną w podręcznikach i artykułach, ale także i wiele tajemnic, odgadnięcie których znaleźć nie tak już łatwo i pod siłę daleko nie każdemu. Być może, właśnie Państwo staną się jednym z tych szczęściarzy, komu ulice Lwowa otworzą jedną ze swoich dawnych tajemnic. Lecz jeżeli tak się nie zdarzy, będą Państwo mieć wielką przyjemność od spacerów po legendarnych ulicach sławnego miasta Lwowa. Przecież będą Państwo spacerować na ulicach miasta Lwowa, gdzie byli  znani osobistości tego kraju, którzy dużo włożyli w kształtowanie się Lwowa takiego, jakim jego widzimy dziś i teraz.