loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Co zwiedzić we Lwowie. Co warto...

Wysoki Zamek w Lwowie
Wysoki Zamek

Park "Wysoki zamek" był założony w 1835 roku. Na górnym tarasie parku znajduje się sztuczny kurhan z przeglądowym placykiem (wysokość 413 nad poziomem morza), nasypanym w latach 1869-1900 polską gromadą miasta dla uczczenia 300-lecia Unii Lubelskiej. Tamże znajdują się reszty ściany zamku, zbudowanego polskimi królami, z którego później był wzięty materiał dla budownictwa kurhanu dla uczczenia unii.

Siedem cudów Lwowa

Różni historycy i historycy sztuki nie zawsze odnoszą do tego spisu jedne i te same zabytki, lecz co do niektórych zabudowań oni są jednej opinii.

Bee Travel poleca
Вас може це зацікавити:

    Unievska Lavra i Svirżski zamek, Vieczevajski plac i Oleski zamek, Cmentarz Łyczakowski, Katedra św. Jura, Zołoczyvski zamek i taras widokowy Wysokiego Zamku, Svirżski zamek i Teatr Opery, Muzeum Farmacji i Muzeum Browarnictwa... Co trzeba odwiedzić we Lwowie żeby wrażeń wystarczyło do następnej podróży ? Wszystko, co Tobie doradzą w biurze podróży Bee Travel. Wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej pozwoliło menedżerom Bee Travel dokładnie wskazać listę atrakcji turystycznych Lwowa, które trzeba zobaczyć. Ponadto lista ta zależy od tego, czy gości Lwowa przyjechali na kilka dni, na jeden dzień lub na całe wakacje. W biurze podróży Bee Travel doradzą co warto odwiedzić we Lwowie tym, którzy mają na zbyciu tylko jeden weekend, i zaproponują  usługi osobistego przewodnika, bo z nim można zobaczyć i zdążyć wiele więcej. Dla Ciebie zorganizują prywatną wycieczkę po najciekawszych miejscach we Lwowie, pokażą najlepsze zabytki architektury, zaprowadzą starożytnymi ulicami centrum i z dumą prodemonstrują doskonałą panoramę z Zamku Wysokiego. Zrozumiesz, dlaczego warto odwiedzić Lwów więcej niż raz.

   W ciągu roku tu odbywaja się tak jaskrawe i kolorowe, zabawne i inspirujące festiwale, że jednego wyjazdu nie wystarczy! Sprawdź rozklad festiwali i zarezerwuj na Bee Travel dla grup turystycznych programy wycieczek, dostosowując  swoją wizytę do rozkladu festiwali. Temat  festiwalu  można wybrać samodzielnie: jazz, etno, piwo, kawa, książki, czekolada, wino i ser, Boże Narodzenie, 8 marca - jakich tylko świąt niema we Lwowie ! Dla turystów jest niepisana zasada, ktora głosi co warto zwiedzić we Lwowie: średniowieczne  zamki. Bez wizyt w majetki byłej władzy i szlachetności, wrażenie od wycieczki będzie niepełne. Dla odwiedzających miasto są zawsze otwarte najlepsze restauracji i kawiarni, w których podają najlepsze dania kuchni narodowej i pyszne desery. A już o kawie i mówić nie ma co: ona jest znana daleko poza granicami starożytnego Lembergu i dla turystów jest sprawą honoru, aby zabrać do domu jako prezent dla znajomych kawę lwowską. Co jeszcze koniecznie trzeba odwiedzić we Lwowie ? Jeśli przyjechałeś z rodziną, byłoby warto pójść z dziećmi do parku wodnego. Dla romantycznych dusz zachęca się odwiedzenie lochów lwowskich, w których prowadzone są wycieczki w nocy. Wrażeń wystarczy na długo ! Obowiązkowo trzeba zobaczyć we Lwowie znane parki: są one piękne o każdej porze roku. Dla turystów, którzy znają się na piwie, może być interesuąca wycieczka w Muzeum Browarnictwa. Co jeszcze trzeba odwiedzić dzieciom we Lwowie? Oczywiście cudo-tramwaj ! Bez tej podróży, nawet najbardziej interesujące wakacje nie będzie tak jaskrawe !