loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Co trzeba zrobić we Lwowie. Co warto...

Wysoki Zamek w Lwowie
Wysoki Zamek

Park "Wysoki zamek" był założony w 1835 roku. Na górnym tarasie parku znajduje się sztuczny kurhan z przeglądowym placykiem (wysokość 413 nad poziomem morza), nasypanym w latach 1869-1900 polską gromadą miasta dla uczczenia 300-lecia Unii Lubelskiej. Tamże znajdują się reszty ściany zamku, zbudowanego polskimi królami, z którego później był wzięty materiał dla budownictwa kurhanu dla uczczenia unii.

Plac Rynek w Lwowie
Plac Rynek

Lwowski Plac Rynek zachował swoją nazwę od ХІV stulecia. Ona pochodzi od niemieckiego "der Ring" (koło, kółko), właśnie na takiej zasadzie budowały się centralne place niemieckich miast średniowiecznych. Plac rozmiarem 142 х 129 m tworzą 44 domy i ratusz w centrum.

Вас може це зацікавити:

    Wybierasz się na zwiedzenie dawnej stolicy Galicji ? Wtedy masz już dziś zrobić listę 10 rzeczy, które będą  do zrobienia we Lwowie. Tradycyjnie, zaleca się, aby odwiedzić wycieczkę, podczas której będzie można pospacerować po placu Rynek oraz wejść na platformę widokową Ratuszu, z widokiem na miasto. Co jeszcze warto zrobić we Lwowie turystom, przybyłym dużą grupą ? Oczywiście, odwiedzieć najlepsze restauracji we Lwowie, których w mieście jest dużo. Jednak, trzeba wybrać spośród nich godne i zarezerwować stolik zawcześniej. W lokalnych restauracjach, można oddać hołd oryginalnym i pysznym daniam kuchni narodowej,  a wrażenia od miłej kolacji z przyjaciółmi będzie z Tobą i będzie związane z podróżą do Lwowa. Co robić we Lwowie smakoszom i łasuchom ?  Koniecznie trzeba spróbować czekoladę lwowską, która jest przygotowywana w Majsterni Czekolady według starych receptur.

   Dla odwiedzających miasto będzie miłym zaskoczeniem odkrycie dla siebie światu ciemnej, mlecznej i białej czekolady, ale nie w płytkach i całymi czekoladowymi  „głowami”, z orzechami i migdałami, z orzechami laskowymi i nerkowcem. I, oczywiście, dla turystów - lubiących kawe będzie ważnym, odwiedzieć najlepsze kafeterii  Lwowa: wspaniałą kawę, zapach, której unosi się nad miastem, zapamiętasz na zawsze. Co robić we Lwowie miłośnikom historii ?  Oczywiście, odwiedzić muzea, których jest więcej niż czterdzieści we Lwowie. Na wszystkie oczywiście nie będzie miał czasu, ale wybrać z najlepszych -najlepsze jest koniecznością. Na Twój wybór - Muzeum zbroi " Arsenal ", Muzeum Archeologiczne, Galeria Sztuki i Muzeum religii, Muzeum Historyczne i Muzeum książek, mebli i architektury ludowej, Muzeum Browarnictwa i poczty oraz Muzeum Narodowy. Słowem, we Lwowie jest tyle muzeów, że dla turystów przyjeżdżających nawet na tydzień nie wystarczy czasu, aby odwiedzić nawet połowe z nich. Pamiętaj, aby zarezerwować wycieczkę po zamkach okolicami Lwowa. Wycieczka do zamków rycerskich, majestatycznych i pięknych, zapamięta się na długo. Zamki stały  się muzeami, ale oni zachowali szczególny szlachetny duch epoki, kiedy zostały budowane przez byłych właścicieli. Co trzeba zrobić, we Lwowie jeszcze? Oczywiście, polatać nad miastem balonem. Tą forma rozrywki można przypisać do ekskluzywnych, ale, proszę wierzyć, dla tych, którzy chcieliby uzyskać żywe emocje od obejrzenia miasta z lotu ptaka, to jest to, czego potrzebujecie. W skrócie, dla grup i firm, którzy przybyli do Lwowa nawet na kilka dni, zawsze jest coś do zrobienia. A jeśli jeszcze nie zdecydował  się, co robić we Lwowie - przejdź na stronę internetową   Bee Travel, i dla Ciebie zaplanują indywidualną wycieczkę. To będzie niezapomniane przeżycie, uwierz!