loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Port lotniczy w Lwowie

Festiwal Flugery Lwowa

Dzięki festiwalowi "Flugery Lwowa" wszyscy życzące mają możliwość pobyć w prawdziwym Lwowie.

Pomnik plecakowi w Lwowie
Pomnik plecakowi

Pierwszy w świecie pomnik turystycznemu plecakowi był otwarty 14 maja 2012 roku. Niezwykły pomnik znajduje się na podwórzu wydziału geograficznego na Uniwersytecie Lwowskim. Pomysłodawcą zbudować taki pomnik jest absolwent fakultetu Igor Dykyj. Według zamiaru, plecak - to symbol, który łączy ludzi różnych pokoleń i narodowości. Pomnik znajduje się w geograficznym centrum miasta i właśnie ten fakt dodaje jemu dodatkowego znaczenia symbolicznego.

Pomnik Mickiewiczowi w Lwowie
Pomnik Mickiewiczowi

Pomnik znanemu polskiemu poecie Mickiewiczowi był zbudowany w 1904 roku. na koszty Sejmu Galicyjskiego i obywateli miasta. Na odkrycie pomnika przyjechał z Paryża syn poety Władysław. O dwunastej godzinie zaczęła się potężna demonstracja przed kolumną, cokół której tonął w morze kwiatów. Potem była wydrukowana "Ilustrowana pamiątką odkrycia pomnika Adamowi Mickiewiczowi w Lwowie 30 października 1904 roku".

Jak i w dowolnym innym dużym mieście  przyjmującym ogromną ilość turystów, port lotniczy Lwowa jest głównym  węzłem komunikacyjnym  miasta i jego powietrzną bramą,jaka łączy miasto Lwów z całym światem. Samolot ląduje się praktycznie w granicach miasta, dzięki czemu z portu lotniczego Lwowa do samego śródmieścia Państwo potrafią dostać się za pół godziny. Wszystkie loty do Lwowa nakierowują się do portu lotniczego Lwowa, z wyjątkiem pojedynczych wypadków, gdy z jakiegoś powodu lot do Lwowa przenosi się do jednego z najbliższych do Lwowa portów lotniczych. Lecz nawet w tym przypadku, jeśli Państwo przylecieli nie do portu lotniczego Lwowa, a jakiegoś innego miasta, bez trudności można  dotrzeć  tu i potrafić  zrealizować zaplanowane sprawy, zwłaszcza jeśli one są związane z wypoczynkiem w Lwowie. Na szczęście, bilety lotnicze do Lwowa stają się coraz więcej dostępnymi dla wielu kategorii ludzi, co można zrozumieć, odwiedziwszy port lotniczy Lwowa. Każdego dnia przybywa tu wielu turystów, studentów i biznesmenów. W każdego z tych gości miasta Lwów swój cel podróży, swoje plany i pragnienia. Lecz wszyscych ich jednoczy jedny ogólnycel - zobaczyć Lwów. A oglądanie ciekawych miejsc Lwowa zaczyna się właśnie z lwowskiego portu lotniczego, który sam jest zabytkiem architektury i dosyć pięknym domem.