loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Kulturalno-historyczne pomniki Lwowa

Zamek Swirz w Lwowie

Swirz od dawna słynie swoim malowniczym i bardzo romantycznym zamkiem. Zbudowany był ten zamek w 1482 roku i zawdzięcza swoim pojawieniem rodu Swirzkich.

Zamek w Podhorcach w Lwowie

Pałac został wzniesiony w formie kwadratowego dziedzińca z otwartym tarasem w południowej części. Z trzech boków jego otaczają głębokie rowy, a wjechać tu można przez dużą bramę-portal z dwiema kolumnami.

Pomnik Podkowie w Lwowie
Pomnik Podkowie

18 listopada 1981 r. rzeźbiarz Piotr Kulik za darmo wykonał i ustalił model pomnika i postument Iwanowi Podkowie na placu, który od 1946 r. nosi jego imię. W 1577 r. Iwan Podkowa był ogłoszony gospodarzem mołdawskim, rozbiwszy drużyny gospodarza Mołdawii P. Mirczycza. Wskutek decyzji polskiego sejmu od 16.06.1578 Iwan Podkowa był stracony w Lwowie. Ciało kozacy wykradli i przewieźli do Kaniówu, gdzie pochowali w miejscowym klasztorze.

Вас може це зацікавити:

   

Pomniki Lwowa są centralnym elementem turystycznego programu w Lwowie. Czasami sam Lwów nazywają jednym dużym pomnikiem pod otwartym niebem. Lwów budował się etapami w ciągu wielu stuleć, odpowiednio tu sprawiło swój odcisk wiele różnych okresów historycznych, a także kultur. W mieście Lwów są dużo pomników, poświęconych znanym osobistościom Austrii, Polski, tu można spotkać pomniki żydowskich, rosyjskich i, zazwyczaj, ukraińskich malarzy i poetów. Podczas wycieczki po Lwowie będą Państwo mieli wspaniałą okazję odwiedzić wiele ciekawych i popularnych miejsc, większość z których słusznie można uznać za zabytki - to mnóstwo cerkwi, architektonicznych zabudowań, muzeów, pomników i wielu innych obiektów, które przyciągają ogólną uwagę jak krajowców, tak i gości miasta Lwowa.

Każdy gość miasta, który przyjechał po raz pierwszy do Lwowa, stara się robić zdjęcia  około bardzo ciekawych, jego zdaniem, miejsc. Głównie do obiektywu turystów trafiają akurat pomniki Lwowa, które są prawdziwą ozdobą ulic i placów miasta Lwów. Pomniki kulturalnego centrum Ukrainy można znaleźć na zdjęciach dziesiątków tysięcy turystów. Pospacerowawszy po centralnej części Lwowa obowiązkowo zauważą Państwo grupy turystów, którzy zebrali się wokół jednego z wielu zabytków, żeby na długo zapamiętać na zdjęciach swój pobyt we Lwowie. A części niektórych zabytków Lwowa nawet są zatarte do blasku ciekawymi turystami, którzy wierzą w historię i tradycje miasta.