loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Prognoza pogody w Lwowie

Festiwal "Złoty Lew" w Lwowie

Międzynarodowy festiwal teatralny "Złoty Lew" odbywa się w Lwowie raz w dwa lata na bazie teatru " Woskresinnia".

Pomnik D.Halickiemu w Lwowie
Pomnik D.Halickiemu

Budowa pomnika poświęcona 800-ej rocznicy urodzin założyciela miasta - króla Daniela. Pomnik wysokością do 10 m.(ponad 5 m. - kompozycyjnej figury) będzie prezentem dla lwowian. Spodziewam się, że on spodoba się mieszkańcom miasta, będzie wpisywał się do architektury starej części Lwowa. Wyjątkowo zdolny władca, Daniło Halicki zjednoczył na pewny czas ziemie zachodnioukraińskie.

Zamek w Podhorcach w Lwowie

Pałac został wzniesiony w formie kwadratowego dziedzińca z otwartym tarasem w południowej części. Z trzech boków jego otaczają głębokie rowy, a wjechać tu można przez dużą bramę-portal z dwiema kolumnami.

Dla udanej i komfortowej podróży do każdego miasta, gdzie jeszcze Państwo  nie bywali, ważną rolę odgrywa pogoda. Lwów - bardzo piękne miasto z niezwykłą  architekturą i przepięknymi pomnikami, lecz pogoda w Lwowie jest dosyć kapryśna i zmienna, odpowiednio odwiedzanie Lwowa obowiązkowo warto uzgodnić z prognozą pogody. Dowiedzieć się, jaka będzie pogoda we Lwowie w określonych terminach, które Państwa interesują, dość prosto - dla tego istnieje mnóstwo serwów, które publikują prognozę pogody w Lwowie. Będąc pewnymi, że pogodowe warunki na okres podróży będą ciepłe, Państwu trochę lżej i  przyjemniej będzie planować swoją podróż do Lwowa. Pogoda może być słoneczną albo dżdżystą, jasną albo trochę ponurą, lecz bez względu na pogodowe warunki w Lwowie zawsze przyjemnie i przytulnie, tu wesoło spędzać czas, spacerować i rozkoszować się aromatem kawy, którym są nasycone starożytne uliczki miasta Lwowa. Przekonają się  Państwo w tym, że uliczkami Lwowa przyjemnie brodzić i podróżować kiedy pogoda jest dobra, a jeżeli bowiem pogoda w Lwowie jest trochę ponura, to można odwiedzić jedną z wspaniałych restauracji Lwowa, gdzie zawsze bardzo przytulnie i panuje przepiękna atmosfera. Odwiedziwszy Lwów, Państwo sami mogą stworzyć dla się sprzyjające pogodowe warunki, skompensowawszy ponurą pogodę jaskrawymi wydarzeniami i odwiedzaniem ciekawych miejsc w Lwowie.