loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Wycieczki po zamkach Lwowa

Pomnik France w Lwowie
Pomnik France

Pomnik wybitnemu ukraińskiemu pisarzowi Iwanowi France zbudowano w Lwowie w 1964 r. Znajduje się on w dolnej części parku im. І. Franki, twarzą do uniwersytetu, który również nosi jego imię. Zespół autorów składał się ze znanych lwowskich rzeźbiarzy Dmytra Krwawycza, Emmanuila Myska, Jakuba, Wasilija Odrechiwskiego przy uczestnictwie architekta Andrzeja Szulara.

Święto Czekolady w Lwowie

Każdego dnia święcie towarzyszyły występy kwartetów klasycznych.

Święto kawy "Na kawę do Lwowa"

Tradycyjnie na święcie kawy przeprowadza się głosowanie za najlepszą kawiarnię Lwowa.

Вас може це зацікавити:

   

W tym regionie Ukrainy zachowały się dawne i ciekawe zabudowania, o których chodzi huczna sława i wiele legend jak wśród amatorów historii, tak i turystów, którym ciekawy popatrzeć na dawne zabytki architektury. Lwów i zamki - dwa bardzo ściśle związanych pojęcia, o czym można przekonać się, przeglądając najciekawsze zdjęcia słynnych zamków Obwodu Lwowskiego. Żeby odwiedzić wszystkie najbardziej znaczące z punktu widzenia wartości historycznej zamki Lwowa, wycieczki koniecznie zamawiać zawczasu przez specjalistyczną agencję turystyczną. W takim razie będą Państwo mieć pewność, że otrzymają od zwiedzania zamków  Lwowa maksymalną przyjemność, nauczą się dużo nowego o tych dawnych fortyfikacjach, które broniły kiedyś Lwów od napadów.

Przed wycieczką, mogą Państwo dowiedzieć się dużo o zamkach Lwowa, przejrzawszy znalezione w Internecie  zdjęcia, opisy i historię zamków Lwowa. Zdjęcia są przekonywającym świadczeniem potęgi i piękności tych konstrukcji architektonicznych. Chociaż niektóre z nich nie są już w najlepszym stanie, lecz jednak na licznych zdjęciach zamki Lwowa wpajają odczucie szacunku do umiejętności i twórczej wyobraźni architektów budujących te zamki. Wycieczki we Lwowie są dosyć często, lecz organizują się one priorytetowo dla grup od dziesięciu osób. Jeżeli bowiem chętnych odwiedzić zamki Lwowa o wiele mniej, agencja turystyczna tworzy grupę i w takim razie wszyscy razem odjeżdżają na niezapomnianą i ciekawą wycieczkę.

Najbardziej znane zamki Obwodu Lwowskiego
Najbardziej znane zamki Obwodu Lwowskiego

   Najbardziej znane zamki Obwodu Lwowskiego na Ukrainie tworzą Złotą Podkowę. To Pidgoreckyj zamek, Oleskyj i Zołocziwskyj. Są one dobrze zachowane, chociaż każdy z nich liczy co najmniej cztery stulecia. Zamków w okolicy Lwowa dużo, niektóre z nich służyli twierdzą do obrony przed atakami, inne były arystokratycznymi rezydencjami, inni królewskim mieszkaniem. Zamki Lwowa wyzywają u turystów żywe zainteresowanie, bo nie każdy centrum turystyczny może pochwalić się takimi pięknymi średniowiecznymi zabytkami. Nie zapomnij wziąć aparat: zdjęcia zamków Obwodu Lwowskiego po prostu niesamowite, bo nie daremnie w ich tle odbywają się zdjęciowe sesje ślubne.

Zamki Lwowa są niezwykle piękne

     Wycieczka po Lwowu obejmuje niezbędną wizytę do starożytnych zamków. Są one ujęte w wykazie obiektów kultury w całym kraju i są częścią Złotej Podkowy Obwodu Lwowskiego. Zamki można uważać za najbardziej popularne atrakcji turystyczne Lwowa, bo nie każde miasto może być dumne z takich starożytnych, i tak dobrze zachowanych konstrukcji architekturnych średniowiecza. Najczęściej odwiedzane są Zołocziwskyj, Pidgoreckyj, Oleskyj zamki, które są luksusowymi domami średniowiecznych rycerzy. Ale oprócz nich, można również odwiedzić inne zabytki Obwodu Lwowskiego, które także są atrakcją i chronione przez prawo.

Wycieczki do zamków Lwowa
Wycieczki do zamków Lwowa

    Lwów z jego pięknymi dobrze zachowanymi średniowiecznymi zamkami, stwarza Złotą Podkowe Lwowa - lista obiektów o znaczeniu kulturowym i historycznym, które są w okolicy. Wycieczki do zamków Lwowa mają szczególny sukces, bo każdy chce nie tylko dowiedzieć się, jak żyli średniowieczne rycerzy, ale także zobaczyć na własne oczy ich sposób życia. Zamki Lwowa są niezwykle piękne, ich wieże, bramy i ściany są doskonale zachowane do dziś i są popularnymi obiektami zainteresowania turystów. Więc jeśli planujesz podróż do Lwowa, zamki muszą być zanotowane na liście miejsc, do obowiązkowego zwiedzania.