loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Gdzie kupić upominki i prezenty we Lwowie ? Dla bliskich...

    Każdy kraj, ale co tam, każde miasto, oferuje swoim gością tradycyjne pamiątki: magnesy i kubki z widokiem na miasto, kartki z popularnymi  obrazami, znaczki i wiśiorki z nazwą miasta we wszystkich językach, itp. To są - tradycyjne pamiątki i aksesoria, które zazwyczaj przyworzą jako prezenty dla przyjaciół. Lecz Lwów – wyjątkowe miasto, w tej turystycznej Mekce Ukrainy można kupić specjalne prezenty dla całej rodziny. Po pierwsze, idealnymi prezentami, przywiezionymi  ze Lwowa, mogą stać się słodkie prezenty - desery czekoladowe, czarna i biała czekolada w płytkach i " głowach", wszelkiego rodzaju czekoladowe figurki i akcesoria.

   Gdzie są sprzedawane takie pamiątki? Oczywiście,w najbardziej popularnej Majsterni Czekolady - znanej w całym kraju i za granicą, gdzie mistrzowie według dawnych technologii gotują bardzo smaczną czekoladę. Oprócz słodkich prezentów ze Lwowa przywożą pamiątki  wykonane przez rzemieślników zachodniej Ukrainy: koszule haftowane, ręczniki, serwetki, obrusy, obrazy, ręcznie haftowane i stanowiące prawdziwe dzieło sztuki. Etniczne pamiątki i prezenty " wchodzą" na listę akcesoriów, które tradycyjnie przywożą z podróży do Lwowa. Wybierając, gdzie kupić pamiątki we Lwowie, wybierajcie sklepy specjalistyczne, a także wystawy -sprzedaży, które odbywają się w ramach festiwalu sztuki ludowej. Czego tu tylko niema ! Haftowane koszule ozdobione wizerunkiem narodowym, sukienki, spódnice i bluzki, obrusy i ogromne ręczniki, ręczniki ślubne i koce na łóżka. Oprócz haftu, jako pamiątki i prezenty ze Lwowa przywożą wyroby  z winorośli i drewna. Elegantne pojemności dla chleba i cukierek, szklanki i podstawki, kosze i koszyczki, ścienne kaszpo i wazony podłogowe tkane z winorośli, można kupić we Lwowie na pamiątke i prezent dla przyjaciół.

    Wyroby z naturalnego drewna, wykonane ręcznie lwowskimi rzemieślnikami, wyróżniających się specjalnym gustem, kolorytem i wykonaniem ręcznym, niosą w sobie kawałek energii mistrza. Rzeźbiarzy po drzewu na wystawie- sprzedaży proponują turystom, gościom miasta najciekawsze swoje prace, od małych drewnianych pamiątek do znacznie większych spektakularnych rękodzieł wykonanych z drewna: krzesła, regały, stojaki, ławki itp. Wiedząc, gdzie można kupić pamiątki z drewna we Lwowie dla przyjaciół, zaoszczędzisz czas wyznaczony na wycieczkę miastem. A jeśli jesteś zainteresowany wskazówkami dotyczącymi wyboru pamiątek we Lwowie, możesz zwrócić  się do pracowników biura podróży Bee Travel, które są rdzennymi mieszkańcami Lwowa, dokładnie wiedzą, co kupić w ich mieście jako niezapomniany prezent ze wspaniałej wycieczki.