loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Dzień Lwowa. Program obchodów dnia miasta

Knajpy Lwowa

Knajpą (od niem. Kneipe -. "piwo") – nazywają pitne zakłady w Polsce i zachodniej Ukrainie. Oprócz napojów w kanjpie podają również posiłki, dlatego granica między restauracja i kanjpą jest dość rozmyta.

Bee Travel poleca
Вас може це зацікавити:

W pierwszej połowie maja Lwów przetwarza się z rzędowego centrum turystycznego Zachodniej Ukrainy do prawdziwej Mekki dla turystów ze wszystkich końców świata. Właśnie na ten okres przypada duże dla tego miasta święto - Dzień Lwowa. Być może, według skali wydarzeń on nie  może zupełnie dorównać się do brazylijskich karnawałów. Lecz za jaskrawością wrażeń i przyjemnej atmosfery Dzień miasta Lwów może stać się jednym z ulubionych świąt Państwa - warto jeden tylko raz odwiedzić Dzień Lwowa i wziąć udział w jednym z zadziwiających wydarzeń albo prosto odwiedzić jeden z licznych koncertów.  Chociaż mówimy tu o dniu miasta Lwowa, lecz naprawdę we Lwowie Dzień miasta trwa nie jeden dzień, a częściej zaledwie 2-3 dnia. Związano to z tym, że ilość imprez, festiwali i koncertów, zaplanowanych na ten dzień Lwowa, prosto niemożliwie zredukować w ramkach pewnego dnia, nawet jeśli wykorzystywać dla tego kilka scen i dziesiątek placyków dla przeprowadzenia masowych akcji świątecznych.

Przyjechawszy na Dzień miasta Lwów, u Państwa powstanie wrażenie, że utrafili do prawdziwej baśni, gdzie zmieszało się mnóstwo fabuł z różnych epok i ręce różnych autorów. Lecz tą całą różnorodność łączy jeden bardzo ważny moment - obchodzenie Dnia miasta Lwowa. Właśnie na Dzień Lwowa tu przybywa rekordowa ilość zwiedzających. Na tym rekordy Lwowa tylko zaczynają się, przecież na Dzień Lwowa tu mogą ugotować rekordową ilość kuleszu i pierogów, przeprowadzić rekordową ilość koncertów i, zazwyczaj, wypić rekordową ilość tradycyjnego Lwowskiego piwa.