loading ...

   Мы независимый туроператор "Би Тревел". Наш коллектив - лицензированные экскурсоводы и гиды-переводчики, которые специализируются на проведении пеших, автотранспортных экскурсий по Львову и его окрестностям.

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

PKS we Lwowie

Dzień Batiara w Lwowie

Batiarzy oddawali przewagę wesołej i energicznej muzyce, pod którą można było do woli natańczyć się i naspiewać się w hałaśliwej knajpie.

Pomnik Mickiewiczowi w Lwowie
Pomnik Mickiewiczowi

Pomnik znanemu polskiemu poecie Mickiewiczowi był zbudowany w 1904 roku. na koszty Sejmu Galicyjskiego i obywateli miasta. Na odkrycie pomnika przyjechał z Paryża syn poety Władysław. O dwunastej godzinie zaczęła się potężna demonstracja przed kolumną, cokół której tonął w morze kwiatów. Potem była wydrukowana "Ilustrowana pamiątką odkrycia pomnika Adamowi Mickiewiczowi w Lwowie 30 października 1904 roku".

Katedra ormiańska w Lwowie
Katedra ormiańska

Kompleks Katedry ormiańskiej - to jeden z bardzo dawnych i oryginalnych ansambli w bogatej architektonicznej spuściźnie Lwowa. Jego budownictwo trwało w latach 1363 - 1370 na koszty bogatych kupców - Jakuba z Kafy (Feodosii) i Panosa z Hajcaraca. Architektem tej katedry był Doring.

Główny PKS

Adres: ul.Stryjska, 109

Telefon: (0322) 94-98-17

 

PKS №2

Adres: ul.Chmelnyckiego, 225

Telefon: (0322) 52-04-89

 

PKS № 3

Adres: ul.Petlury, 11a

Telefon : (032) 2922332

 

PKS № 5

Adres: 79034 m.Lwów, ul. Ługanska, 2

Telefon : (032) 2702705

 

PKS № 8 Główny dworzec kolejowy

Adres: plac Dwircewy (dworzec kolejowy)

Telefon: (0322) 38-83-08

 

Przybywszy na dworzec Lwowa, otrzymają Państwo unikalną szansę zobaczyć i odczuć, że Lwów jest prawdziwą Mekką dla turystów. Na przykład, dworzec kolejowy miasta Lwów przyjmuje tysiące turystów i gości miasta codziennie. Większość turystów przyjeżdża właśnie na dworzec kolejowy, ponieważ transport kolejowy wciąż jest najbardziej wygodnym i najbardziej tanim sposobem podróżowania. Przyjechawszy na dworzec Lwowa, rozkład ruchu i mapy przedstawiają pełny obraz przemieszczeń z Lwowa i do Lwowa. Dworzec kolejowy miasta przyjmuje i odprawia turystów na różne kierunki WNP i Europy, co chwili do miasta Lwów na dworzec kolejowy przybywa jakiś pociąg, z którego z podziwem i radosnym blaskiem w oczach wychodzą przed chwilą przybyli goście Lwowa. W ten moment bardzo wyraźnie widać ten zapał, z którym przyjeżdżają ludzie do Lwowa, nie wolno nie zauważyć, jak mocno i jak długo ci wędrowcy marzyli pobyć w Lwowie, zobaczyć jego przepiękne zabytki . Pierwszym gmachem,  który przyciąga uwagę turystów, jest właśnie dworzec kolejowy Lwowa - budowla zachowała się jak zabytek historyczny i o duchu naszego czasu na terytorium dworca w Lwowie przypominają tylko plazmowe paneli z anonsami i rozkład elektronowy. Lwów dworzec chroni i podtrzymuje jak jedną z ważnych relikwii, toż przybywszy na dworzec kolejowy m. Lwów,być może, zechcą Państwo zatrzymać się tu na pewny czas, żeby w całości rozkoszować się tą dziwną pięknością i majestatem takiej starożytnej budowli.