loading ...

Turyści we Lwowie

Przejrzeć inne

Ceny w Lwowie. Restauracje, wycieczki, pamiątki

Plac Rynek w Lwowie
Plac Rynek

Lwowski Plac Rynek zachował swoją nazwę od ХІV stulecia. Ona pochodzi od niemieckiego "der Ring" (koło, kółko), właśnie na takiej zasadzie budowały się centralne place niemieckich miast średniowiecznych. Plac rozmiarem 142 х 129 m tworzą 44 domy i ratusz w centrum.

Święto Pampucha w Lwowie

Tu można nie tylko zapoznać się с historią pochodzenia i tradycjami wypiekania takiego dania bożonarodzeniowego, jak pampuchy, ale i pięknie przeprowadzić czas i wygrać tradycyjne nagrody.

Włoskie Podwórko w Lwowie
Włoskie Podwórko

Włoskie podwórko jest prawdziwą ozdobą centralnej częścią miasta. Jedyna w Ukrainie unikalna trzywarstwowa  renesansowa arkada-loggia, rozmieszczona w podwórze pałacu Lubomyrskich, zbudowanego w 1580 r. architektami Piotrem Barbonom i Pawłem Rzymianinem dla greckiego kupca Konstanty Korniakta. Dziś w pałacu znajduje się ekspozycja, wystawowe i służbowe pomieszczenia Lwowskiego muzeum historycznego.

Вас може це зацікавити:

Niemożliwie odwiedzić Lwów, żeby nie kupić jakąkolwiek pamiątkę albo pożyteczną i oryginalną rzecz. Bardzo ważnie przy czym dowiedzieć się, na ile rozsądne w Lwowie ceny. Centrum turystyczne i kulturalne  Zachodniej Ukrainy, miasto Lwów, bardzo mocno różni się za poziomem życia i cenami od innych dużych miast, gdzie wszystko dosyć drogo. Na szczęście, ceny w Lwowie są nie prosto dostępne, a nawet w większości wypadków niskie, więc spokojnie można  planować swój budżet podróży do Lwowa, wychodząc z zwykłego stylu życia, swoich pragnień i życzeń. Po przybyciu do miasta, polecamy odwiedzić jeden z zakładów - kawiarnię albo restaurację, gdzie Państwo potrafią otrzymać ogólne pojęcie o poziomie cen w Lwowie. Zazwyczaj, jak w wielu popularnych miastach turystycznych, tu są dosyć drogie restauracje, ceny w których są wysokie nawet dla ludzi bogatych, lecz jednak w większości przypadków poziom cen w Lwowie pozwala gościom miasta normalnie i tanio podróżować, jeść, zabawiać się i kupować różne rzeczy, które koniecznie Pańtwu zachce się przywieźć z sobą po gościnie Lwowa jak pamięć o świetnej podróży do tego miasta. Żeby po przyjeździe do Lwowa ceny Państwa nie szokowały, nasza agencja  proponuje całą listę polecanych zakładów, w których można żywić się, gdzie można i warto kupować pamiątki i gdzie zatrzymać się z korzyścią dla swojego portfela.